Miło nam poinformować, że Pan Michał Woźniak – Ratownik Koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

Odznaczenie jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy Pana Michała nie tylko jako ratownika, ale także aktywność w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej i działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Michał Woźniak w ratownictwie medycznym pracuje już 15 lat. Był pierwszym ratownikiem na uprzywilejowanym motocyklu ratunkowym w zachodniej Polsce. Działał wówczas m.in. dla szpitala MSWiA. Teraz koordynuje pracę ratowników w naszym, puszczykowskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Pan Michał prowadzi także zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Przez ostatnie 10 lat aktywnie funkcjonuje w strukturach przeciwpożarowych, będąc w zarządzie ochotniczej straży pożarnej i Związku OSP RP. Organizował i koordynował wielokrotnie zawody i mistrzostwa w ratownictwie medycznym OSP z terenu Wielkopolski. Angażując się w szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych na terenie powiatu, przyczynił się do zwiększania świadomości dotyczącej konieczności niesienia pomocy osobie potrzebującej. – czytamy w laudacji wygłoszonej podczas wręczania odznaczenia.
Serdecznie gratulujemy!
MRK











