Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wraz ze Związkiem Powiatów Polskich rozpoczyna wspólną akcję pod hasłem
„Ratujmy szpitale powiatowe”

Akcja ma na celu poinformowanie pacjentów o dramatycznych skutkach finansowych dla szpitali powiatowych i miejskich wynikających z wejścia w życie Ustawy z dnia 26 maja 2022 r.
Szpitale powiatowe, które w praktyce są najbliżej pacjentów i odgrywają kluczową rolę w systemie ochrony zdrowia – obecnie w wyniku braku dostatecznego finansowania i szalejącej inflacji stają w obliczu konieczności zamykania oddziałów lub wręcz ich likwidacji. Szpitale tną koszty i szukają, gdzie tylko można oszczędności – ale w wielu przypadkach jest to już niemożliwe.
Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych i Związek Powiatów Polskich oczekują od rządu realnych zmian, które zabezpieczą funkcjonowanie placówek ochrony zdrowia.
MRK











