Niebawem Święta, kończy się bardzo pracowity rok … Czas więc na podsumowania i życzenia.
Nie zabrakło ich na tradycyjnym Spotkaniu Wigilijnym, które w piątek zgromadziło w naszym Szpitalu pracowników i licznie zaproszonych gości. Była to równocześnie znakomita okazja, by zaprezentować Certyfikat Akredytacyjny przyznany nam przez Ministra Zdrowia.
Gości przywitała Prezes Ewa Wieja. Na spotkanie przybyli: Starosta Poznański Jan Grabkowski wraz z Zarządem Powiatu, Członkowie Rady Nadzorczej Szpitala w Puszczykowie, a także szefowie instytucji związanych z ochroną zdrowia, Wojewódzcy Konsultanci Medyczni, przedstawiciele służb mundurowych, a także dyrektorzy i prezesi wielkopolskich szpitali. Byli także lekarze, pielęgniarki i pracownicy naszego Szpitala.
Najważniejszym punktem pierwszej części uroczystości była z pewnością informacja na temat przyznanej Akredytacji. Prezes Ewa Wieja tłumacząc po krótce, na czym polega idea akredytowania szpitali podkreślała, jak ważna jest w procesie jej uzyskiwania współpraca całego zespołu. Dla puszczykowskiej lecznicy to także ukoronowanie bardzo pracowitego roku, który obfitował zarówno w sukcesy medyczne jak i organizacyjne. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowoczesnego bloku operacyjnego, przeprowadzono remont oddziału rehabilitacyjnego, który teraz jest w kraju jednym z najładniejszych i najnowocześniejszych obiektów tego typu. Utworzono pododdział udarowy, wyremontowany został także Szpitalny Oddział Ratunkowy, który co miesiąc przyjmuje co najmniej 2000 pacjentów. Szpital sprawdził się także, funkcjonując w zreformowanym, sieciowym systemie organizacji służby zdrowia.
Starosta Jan Grabkowski, składając wszystkim życzenia, dziękował za dotychczasową pracę na rzecz Szpitala i pogratulował sukcesu. Do tych życzeń i gratulacji przyłączyło się również wielu gości.
Piątkowe spotkanie było także okazją do pożegnania Krystyny Dudzińskiej – wicedyrektor ds. medycznych, która kończy współpracę z naszym Szpitalem.
A potem zgodnie z piękną tradycją Kapelan Szpitala o. Janusz Poksiński odczytał fragment Ewangelii i pobłogosławił opłatki, życząc pięknych Świąt.
Prezes Ewa Wieja życzyła wszystkim radosnych i spokojnych, pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym Roku.
Tego samego, oraz wiele innego dobra życzyli sobie wszyscy, łamiąc się opłatkiem.
[GALERIA|184|Spotkanie Wigilijne 2018]











