Szpital w Puszczykowie zakończył projekt pn.: „Modernizacja oraz doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z pracowniami diagnostycznymi współpracującymi z SOR” realizowany w ramach dotacji celowej z Funduszu Medycznego przez Skarb Państwa – Ministra Zdrowia.
Cel projektu:
Poprawa jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz ich bezpieczeństwa.
Rezultaty:
- Modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z pracowniami diagnostycznymi współpracującymi z SOR.
- Zakup sprzętu medycznego:
– kardiomonitorów w ilości 14 sztuk;
– stacji nadzoru kardiomonitorów w ilości 1 sztuki;
– aparatu RTG mobilnego w ilości 1 sztuki;
– aparatu USG w ilości 1 sztuki;
– wózków do transportu chorych w pozycji leżącej w ilości 10 sztuk;
– wózków do transportu chorych w pozycji siedzącej w ilości 5 sztuk;
– lampy zabiegowe LED w ilości 3 sztuk;
– defibrylatorów w ilości 4 sztuk;
– stacji diagnostycznej RTG w ilości 1 sztuki;
– aparat USG przenośny do wkłuć w ilości 2 sztuk;
– nosze w ilości 2 sztuk;
– podgrzewacz płynów infuzyjnych w ilości 2 sztuk;
– videolarngoskop w ilości 1 sztuki;
– bronchofiberskop intubacyjny w ilości 1 sztuki;
– aparat EKG w ilości 4 sztuk;
– wieża endoskopowa z endoskopami w ilości 1 sztuki;
– chłodziarki laboratoryjne w ilości 10 sztuk.
Dofinansowanie: 6 511 608 zł
Całkowita wartość: 9 017 476 zł











