Pacjentów Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego odwiedzili znakomici goście. Jak na przedświąteczny czas przystało, były kolędy, życzenia oraz prawdziwy Mikołaj z drobnymi upominkami. Wielu pacjentom towarzyszyły rodziny i bliscy.
W kojący nastrój wprawił wszystkich gitarowo-wokalny duet pana Zenona i pani Joanny. Kolędy, a także ulubione piosenki przywoływały wspomnienia, wywoływały wzruszenie i radość.
Mikołaj też się spisał, kolędując ze słodyczami za muzykującym duetem od pokoju do pokoju. Życzył przede wszystkim wytrwałości w pokonywaniu choroby. Najważniejsze jednak, że samą swoją obecnością wnosił wiele radosnych, świątecznych emocji.
Spotkanie przygotowała wraz z wolontariuszami pani Ewa Muszyńska, która koordynuje w naszym szpitalu działalność Wolontariatu. Jako psycholog służy pacjentom i ich rodzinom wsparciem, a do tego bardzo skutecznie promuję piękną ideę wolontariatu. Pasją do pomagania innym zaraziła skutecznie już bardzo wiele osób.
MRK
[GALERIA|312|Kolędowanie w Hospicjum]











