W piwnicy szpitala zapalił się kubeł na śmieci. Bardzo szybko wiele pomieszczeń uległo silnemu zadymieniu, na dodatek pracownik, który przebywał w pobliżu feralnego kubła, uległ zatruciu dymem. Przyjechali strażacy, wynieśli poszkodowanego, udzielili mu pomocy i przewietrzyli zadymione pomieszczenia…


To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które jak co roku odbyły się w naszym szpitalu.

Zgranie w działaniu i rozpoznanie trudnego obiektu, jakim jest budynek szpitalny to podstawa w takich sytuacjach – tym razem założenia taktyczne sprawdzali w akcji strażacy z JRG nr 9 z Mosiny oraz z OSP Puszczykowo i OSP Radzewice.

Ćwiczenia są stałym elementem służby strażaków i ważnym sprawdzianem gotowości przeciwpożarowej.
MRK











