Stowarzyszenie SAMI SWOI Niepełnosprawni w Mosinie już po raz drugi zorganizowało Miting Sportowy dla Osób Niepełnosprawnych. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie na starcie stanęło już siedem drużyn reprezentujących stowarzyszenia osób z różnymi stopniami niepełnosprawności z Mosiny, Puszczykowa, Konarzewa, a także Poznania i Leszna. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Mosina Dominik Michalak. Gościem honorowym i jednocześnie sędzią głównym był Szymon Ziółkowski wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski w rzucie młotem.
Na zawodach było wszystko: emocje, doping publiczności, rekordy i przede wszystkim wspaniała wspólna zabawa.
Nie mogło też zabraknąć działań prozdrowotnych, w które doskonale wpisał się nasz Szpital. Przez cały czas trwania zawodów rodzinny team panie: Dorota Wachowiak i Marietta Grzegorczyk wszystkim chętnym mierzyły ciśnienie, badały poziom glukozy we krwi i poziom saturacji, a także pomagały obliczyć współczynnik BMI. Tak skutecznie oswajały lęk przed tymi najprostszymi badaniami, że w ciągu trzech godzin komplet oferowanych badań zrobiło niemal 100 osób. Z możliwości wykonania badań korzystali też opiekunowi, którzy przyznawali, że w napiętym harmonogramie zajęć często …nie mają czasu dla siebie. Był też błyskawiczny konkurs wiedzy o Szpitalu.
To był bardzo dobrze spędzony czas, świetna zabawa, wiele nowych znajomości i poczucie, że robi się coś naprawdę pożytecznego dla innych…

MRK
Od organizatorów otrzymaliśmy podziewanie za udział.
[GALERIA|315|II Miting Sportowy Niepełnosprawni w Mosinie]











