29 czerwca 2023 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość podpisania umów na unijne dofinasowane dla szpitali z metropolii poznańskiej. Wśród grona beneficjentów znalazł się także Nasz Szpital, a umowę podpisała Prezes Ewa Wieja.
Dzięki ponad 7 mln 620 tyś złotych dotacji Szpital w Puszczykowie zainwestuje w nowoczesny sprzęt z zakresu diagnostyki obrazowej. Planowany jest zakup angiografu, dwóch aparatów RTG, ultrasonografów, a także endoskopu służącego do operacji kręgosłupa.
Fundusze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. To efekt wynegocjowania dodatkowych pieniędzy na Działanie 9.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, Poddziałanie 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia”.
MRK













