W ubiegłym tygodniu tj. 20-21.02.2025 roku w Szpitalu w Puszczykowie miało miejsce po raz drugi szkolenie z zakresu laparoskopowego leczenia przepuklin – Hernia master.
Organizatorami szkolenia był Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz firma BD Polska.
Do (samego) serca Wielkopolskiego Parku Narodowego zjechało 10 specjalistów z całej Polski aby zagłębić techniki laparoskopii tych schorzeń.
Pierwszy dzień opierał się na szkoleniu teoretycznym poprowadzonym przez naszych specjalistów dr Leszka Lipińskiego oraz dr Jacka Grabiasa.
Drugi dzień oparto na szkoleniu praktycznym w bloku operacyjnym. Na dwóch salach operacyjnych przeprowadzono łącznie 8 zabiegów.
Szpital w Puszczykowie jest jednym z nielicznych ośrodków krajowych, gdzie szkolą się lekarze z technik małoinwazyjnych. Rocznie w szpitalu wykonuje się blisko 500 zabiegów leczenia przepuklin z czego prawie 90 % to właśnie zabiegi laparoskopowe.















